32 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Chainiy-Halat

Пуер

Все що потрібно знати про чай Пуер

Чи доводилося вам чути загадкова назва чаю Пуер? Насправді це всіма улюблені китайські зелені і чорні постферментированные чаї, вироблені в провінції Юньнань.

Виготовляються чай Пуер з листя рослини Camellia sinensis , більше відомого під назвою чайний кущ або китайська камелія. Елітні сорти отримують з листя дерев, а не кущів. Зустрічаються вони досить рідко, чим і обґрунтована висока ціна елітного чаю Пуер. Чим старше дерево, тим вишуканіше смак і аромат готового напою. У провінції Юньнань ростуть дерева, вік яких обчислюється тисячами років, але кількість рослин можна перелічити на пальцях.

В лісосмугах Лаосу, В'єтнаму, Бірми і Східної Індії зустрічаються дикі дерева з більш ніжним листям, що дають довгий ментолове післясмак. Чай з сировини здичавілих рослин смачний, корисний і, звичайно ж, не дешевий, що не лякає справжніх гурманів.

В якості сировини для виробництва чаю Пуер використовую зелені молоде листя. Збирають їх вручну, підсушують, витримують і тільки потім формують і фасують. Частина виробників все також практикують виключно ручне виробництво і особливо складні технології, які тримаються в секреті протягом багатьох століть.

Основними виробниками класичних і колекційних чаю Пуер в Китаї є наступні чайні підприємства:

·         Завод «Мэнхай», заснований в 1940 році, відомий своїми старими сирими розсипними і пресованими сортами на ринку Китаю і Європи.

·         Авторитетний чайний завод «Куньмін», заснований в 1938 році. Компанія розробила і впровадила у виробництво технологію вологого скиртування, яку і нині використовують більшість приватних фабрик.

·         Чайна фабрика «Сягуань», 1941 рік, спеціалізується на виробництві пресованого Пуер – Туо Ча і Бін Ча. Вартість сортів 70-80-х років минулого століття досягає декількох тисяч доларів за грам і є предметом гордості відомих колекціонерів.

·         Чайна фабрика «Фэнцин» була заснована в 1949 року у якості державного підприємства для виробництва експортної продукції. Чорний Пуер їх виробництва був не просто смачним: його вважали найкращим презентом для високопоставлених осіб з інших держав. Сьогодні це підприємство з багаторічним досвідом випускає понад 100 сортів чорного і зеленого чаю.

·         Відносно молода заснована в 1999 році чайна фабрика «Хайвань» виробляє традиційні пресовані сорти Пуер. Це гідний конкурент китайським фабрикам-старожилам: продукція «Хайвань» завойовує ринок недорогий, але якісної продукцією.

Лібералізація чайного китайського ринку призвела до народження дрібних приватних чайних виробників, чия продукція доступна за ціною і дозволяє жителям різних країн оцінити смак, аромат і корисні властивості справжніх якісних китайських чаїв Пуер.

 

Про виробництві чаю Пуер Шу або Шен

Виходячи з методики виробництва, чай Пуер діляться на два типи: Шу (готовий) і Шен (сирої).

Шен Пуер, відомий як зелений або сирої чай виробляється традиційним способом, зветься природним старінням. Процес цей довгий, але результат того вартий. Зелені чаї насичені, ароматні, з вираженими тонізуючими і лікувальними властивостями.

Зібрані вручну листя прогрівають (необхідно для запобігання процесів окислення), сушать на сонці і сортують. Що стосується сушіння, то більш дорогі чаї просушують виключно на сонці, дешевші додатково піддаються штучної термічній обробці. Деякі чайні фабрики сушать елітні сорти на березі океану, стверджуючи, що це надає готовому напою особливої пікантності.

Висушену сировину сортують, а потім надають йому форму (пресують) і зберігають кілька років для ферментації, але про цьому процесі нижче. Витримують Шен Пуер від півроку але десятків років. З кожним роком органолептичні властивості напою поліпшуються, а разом з цим підвищується і вартість продукту.

Шу Пуер – чорний або готовий чай в Китаї почали виробляти на початку 20 століття. Експериментальний «прискорений» пуер за смаковими якостями не поступався своїм 20-30 річним побратимам, але значно скорочував витрати на виробництво. Це і стало причиною запустити масове виробництво Шу Пуеру.

Зібрані листя пропарюють і скирдуются, від чого відбувається прискорене ферментування. Цей процес називається В Дуй. Через кілька місяців сировину збирається і фасується (розсипний чай) або розпарюється і пресується (пресований).

Ферментування – природна хімічна реакція, яка відбувається під впливом специфічних мікроорганізмів. Таємниця ферментації зберігається китайськими виробниками під сімома замками: це основна частина виробництва і саме їй китайські чаї зобов'язані витонченими органолептичними якостями.

Ферментування відбувається під впливом декількох видів дріжджів і грибків, які використовуються у фармакології для виробництва вітаміну С і в сыроделии. Грибкові культури передаються свіжому сировини від «подселенного» старого. Цікаво, що процес ферментації не закінчується і після фасування, а продовжується до моменту заварювання. Саме це забезпечує витриманим багаторічним чаїв особливий смак і аромат, тільки покращується з часом.

Трохи про пресованому Пуэре

Традиційно китайський чай прессовался у форми, що полегшувало його зберігання і посилювало ферментацію. Зароилась ця традиція в Юньнани мандрівниками: пресований ча зручно транспортувати і використовувати.

·         Типовою формою для китайського Пуеру є млинець – «бін ча». Традиційно вага його становить 357 грам, незмінним залишається поглиблення по центру (результат преса).

·         На другому місці – цегла вагою від 0,25 до 1 кілограма. Практична форма для зберігання і транспортування.

Рідше зустрічаються:

·         Чаша гніздо «то ча» - вагою він кількох грам до 5 кг.

·         Гриб «цзінь ча» - вагою 0,25, 0,5 і 1 кілограм.

Лікувальні властивості чаю Пуер

По эффективности целебных свойств чай Пуэр не имеет себе равных. Его называют напитком стройности, юности и красоты. Лечебные качества напитка доказаны научно: многолетние исследования Куньминского Университета (Юньнань, Китай) явное этому доказательство. Также Пуэр стал объектом исследования ученых медицинского колледжа Святого Антония и госпиталя Генриетты. Напиток входил в лечебные программы, направленные на снижение холестерина в крови. Приятным бонусом для употреблявших чай пациентов стало динамичное снижение веса (от 4 до 12 кг за месяц).

Справжній Пуер, приготований за всіма правилами, не просто володіє вираженим смаком і насиченим ароматом: він відрізняється відмінними тонізуючими властивостями, не дивлячись на помірний вміст кофеїну.

Он благотворно влияет на систему пищеварения, нормализует обменные процессы, выводит токсины и шлаки, способствует снижению веса, улучшает лимфо- и кровоток. В совокупности это способствует омоложению организма: улучшается состояние кожи, волос, ногтей. Нормализуется работа нервной системы, стабилизируется давление. Это единственный среди известных чаев, которые можно пить людям с язвенной болезнью.

Чай Пуэр снижает риск онкологических заболеваний и болезней сердца.

Как правильно приготовить Пуэр

Каким бы полезным не был Пуэр, его свойства сходят на нет при нарушении правил приготовления.

Найбільш поширений спосіб – заварювання. Оскільки Пуер володіє вираженим запахом і насиченим кольором, заварювати його в глиняних заварниках не рекомендується. В ідеалі підходять фарфор або скло.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner